Eski evinizde sorunsuz olarak çalışan televizyonunuz yeni eviniz de çalışan ve hiç bir sorun olmayan kabloyu televizyona taktığınız da görüntü gelmiyorsa hemen paniğe kapılıp çanak anten bozuk hissine kapılmayın.


Merkezi uydu santrali tv ayarı nasıl yapılır veya nasıl bağlanır sorusunu merak ediyorsanız tam yerine geldiniz demektir. Televizyonların veya uydu cihazlarının Diseqc kısmında önemli ayarların bulunduğunu sakın unutmayın. normal çanak antenler diseqc seçeneği kapalı veya 1 numarada bile olsa televizyon çalışır. yalnız çift çanak kullanıyorsanız ve bir diseqc ile bağlantı sağlıyorsanız veya merkezi uydu santrali kullanıyorsanız bu demek oluyor ki kendinden uydulu televizyonunuzun veya uydu alıcılarınızın ANTEN KURULUMU kısmını gözden geçirmeniz gerekmektedir. Türksat kısmında yer alan ayarlardaki diseqc yazan yeri 1 veya a konumuna getirin. Şayet sizler veya çanak anteni, merkezi uydu santralini kuran kişi normalinden değişik bir şekilde montaj yapmadıysa yani normal olarak türksatı SAT-A yazan kısma getirmediyse diseqc 2 -B seçeneğinide denemeniz gerekmektedir. eğer bu seçenekten sonra da merkezi uydu santrali tv bağlantısı tv ayarı ayarlamasını halen yapamadıysanız bu sefer gerçekten de bir uydu servisi firmasını aramanız gerekmektedir.

Burada paylaştığımız resimlere de dikkat ederseniz sorunun nerden kaynaklandığını ve aslında tam olarak ne demek istediğimizi anlamış olacaksınız. Resimde görmüş olduğunuz kırmız ve siyah renkteki kalem iile işaretlenen kısımı lütfen inceleyiniz.