​Digitürk uydusu hangisi

Uydu Servisi Hizmetleri

Merkezi uydu sistemleri kurulurken ilk başta kullanıcıların hangi uyduları izleyeceklerini tek tek bina sakinlerine sormak veya sıfır yeni yapılan inşaat halindeki binalar da en çok kullanılan uyduların takıldığını öğrenmek için uydu servisi firmalarından sorarak öğrenebilirsiniz. Digitürk uydusu hangisi ise o uyduya ait bir çanak antenini de kurdurmak için Türksat42e ve ta Eutelsat7e uydusundan yayınları alması mümkündür.

Pekiyi Digitürk uydusu hangisi?

Türksat42e üzerinden yayın alabilir

Eutelsat7e yayın alabilirsiniz.

Bu her iki uyduda da Digitürk yayınlarını izleye bilirsiniz. Yeni yapılan binaların çoğun da genel olarak bakıldığı zaman 3 tane çanak anten yerine iki tane anten daha fazla tercih edilmektedir. Türksat42E, Hodbird13E Ve Eutelsat7e çanak yönleri ile meşhur olan bu antenlerin tamamını kuranlar olsa da nasıl olsa bizim binamız da yabancı izleyen yok bize sadece iki çanak anten yeterli olur diyenler için Hodbird13e anteninin kurulumunu yapmamaktayız.

Bu saydığımız uydu isimlerinden hangisinin Digitürk uydusu hangisi olduğunu nasıl anlayacaksınız? Türksat42e ve eutelsat7e olan antenlerin her ikisinde de yayın yapılabilir.