Anten kablosu değiştirme, Anten kablo fiyatı

Uydu Servisi Hizmetleri

Bir çok sektör de olduğu gibi uydu anten kablo fiyatları değişkenlik göstermektedir. Bu kabloların bir çok çeşidi bulunduğundan dolayı hep aynı kalite de değil ve bu kablolar fiyatları bakımından çok fazla araların da fiyat farkı bulunur.


Bu anten kabloları fiyatlarından örnek vermek gerekirse Metre fiyatı 1 tl olan vadır. bu kabloların marka olarak değil de tür olarak ele aldığımız da RG6 U4 olarak belirlenmektedir. Tabiki bunlar kalitesiz olduğu anlamını da yansıtmamaktadır. RG6 U4 olupta çok kaliteli olan anten kablosu da bulunur. Bu tamamen ne kadara satıldığından çok kaliteli mi yoksa değil mi? olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Anten kablosu değiştirme

Aslında hepimizin bildiği bir şeydir bu anten kablosu değiştirme işlemi. Fakat bu bütün antenlerin kablolarını değiştirebilirsiniz anlamına gelmemektedir. Mesela bir bina da uydu anten kablosu evin içinde ki hatlardan gelmektedir. Bu anten kablosunu yaparken yapan kişi yani müteahhit kablo borularını evin için bir kaç yer de dolandırmış ve siz de bunu değiştirmek istediniz.

Başından söyleyelim işiniz çok zor. Bu hiçte kolay olmayacaktır. çünkü evinde içinden geçen kablo hatları bir taraftan çektiğiniz de kablonun çıkması gerekir. Yani bir tarafı boşta olan kabloyu çektiğiniz de gelmiyorsa ve müdahale edecek yani çatı arasından da ulaşılamaz bir durumdaysa bu kablonun değiştirilemeyeceği anlamına gelmektedir.

Anten kablo fiyatları

Tel sayısı az ve ince dış yüzey: piyasa da çok fazla kablonun olması ve bu türlerin birbirine yakın derece de olan uydu kablolarının fiyatları çok değişik olmaktadır. Örnek olarak için de tel sayısı çok az olan bir uydu kablosunun dış yüzeyi de çok fazla ince durumdadır. bu kablo ile binanın dış tarafından giriş katına doğru anten kablosu çektiğinizi düşünürsek yaklaşık olarak ortalama 38 metre harcanabilir. Eğer bu kalite de kabloyu kullanırsanız hem sinyal seviyesi çok düşecektir, hem de kablonuz yakın bir zaman da bozulacaktır. Bunun metre fiyatı 0,75 kuruştur.

Tel sayısı çok olan uydu kablosu: Bu kablo türünü 70 metre bile kullanırsanız sinyal seviyesi neredeyse düşmemektedir. birde bu kabloyu evin dış yüzeyin de değil de güneş ve yağmur görmeyen bir yerde kullanacaksanız ömürlük diyebileceğimiz bir kablo türü olabilmektedir. Bu kablonun metre fiyatı 1,50 Kuruş seviyesindedir. Anten kablosu değiştirme işlemlerini firmamız sorunsuzca kısa bir süre için de yapmaktadır.