Digitürk anten ayarlama ve kurulum

Uydu Servisi Hizmetleri

Bu paylaşılan makalemiz de digitürk anten ayarlama ile ilgili bilgiler yer almaktadır. digitürk antenleri yapı açısından çok sağlam olsa da küçük olması sinyal seviyelerinin biraz düşmesine neden olmaktadır. Türksat uydusu için yeterli sinyal seviyelerine sahip olsa da, aynı şey eutelsat 7E derece olan açıdaki uydu için söylenememektedir. Eğer yayınlarınızı türksat üzerinden alıyorsanız hem digitürk hem de normal uydu cihazlarınızı da kullanmanız mümkün. Digitürk anten ayarlama işlemleri için firmamız sizlere yardımcı olmaktadır. Kısa süre de yapılacak olan uydu anten tamirlerini firmamızca takip etmekte ve her türlü teknik desteği sizlere sağlamaktayız.

Bir firma için gerekli olan bilgiyi ve kabiliyeti barındırdığına inanıyor ve sizlere hizmet için var çalıştığımızın altını çizmek istiyoruz. Digitürk anten ayarlama işini kendiniz yapmak istiyorsanız ve bunu daha önce yapmadıysanız işiniz biraz zor demektir.

Digitürk çanak anten kurulum

Digitürk anten kurulumu için öncelikle eskiden yapılan bir uyducu geleneği olan televizyonu çatıya çıkarma işlemini yapmalısınız. Bu durum sadece küçük televizyonları olan ve çanak antenlerini ayarlarken televizyonu göremeyenler için geçerlidir. Yani çanak anten balkonunuz da, çatı katının balkonun da yani televizyonu yerinden sökmeden görünecek bir yerdeyse çatıya çıkarma işlemine gerek yoktur. Yeni bir çanak anten aldığınız da anten ayağını ücretsiz olarak verilmektedir. Tabii ki L ayak ve artı olarak aldığınız bir çanak anten ayağı olmadığı sürece.

Anten ayağını ilk önce duvara sabitlemelisiniz. Duvarınız sağlam olmalı ve takacağınız vida sıkışmalıdır. Eğer taktığınız 4 adet vida da vida sona dayanmasından sonra halen de dönüyorsa anten ayağınız sağlam olmadığı ve fırtına da söküleceği anlamına gelir. Güzel bir şekil de montaj yapmanızı tavsiye ederiz. Digitürk uydu montajı yaparken yandaki komşunuzda bulunan antenlerin yönlerini inceleyerek takip etmelisiniz.