Ortak anten uydu sistemleri, bina sistemi

Uydu Servisi Hizmetleri

Hiç şüphe yokki yeni binaların en güzel yanı ortak olarak kuruluna çatı antenleridir. balkonda olmayan çanak antenler, yukardan aşağıya sarkan anten kabloları, herkesin kendine ait bir antenin olmaması gibi güzel şeyleride beraberişnde getiren güzel binalardır bu yeni yapılanlar. ancak bazı zamanlarda ortak uydu sistemleri bölümünde oluşlan sıkıntılar ve bu sıkıntıları gideremeyen apartnman sakinleri arasında yaşanan anlaşmazlık sonucunda sıfır yapılan ve daha bir kaç aylık gibi kısa sürede de bir çok kişi bina ortak uydu sistemleri arızasını gidermeye yanaşmadan çanak anten montajını yaptırıyorlar.

bu sefer de herkesin kendine ait çanak anten montajının yapılması sonucu yaklaşık daire başı en az 150 tl para ödeyerek çanak anten alırlar. bu durum karşısında binanın dış yüzeyi ve çatıda oluşan çanak antenlerin toplam maliyeti belkide 1000 tl gibi yüksek bir tutar çıkabilir. halbuki bina ortak uydu sistemleri arızasını belkide 350 tl gibi bir rakama da yaptırılabilirdi.

Bina ortak uydu sistemleri

antenlerin çoğalmasından kaynaklanan çatılardaki olumsuz görüntüyü bir yana bırakın, çok çanak anten demek çok fazla bozulacak malzeme anlamına gelir. yani 25 dairelik bir binanın çatısında veya dış yüzeyinde ortak anten uydu sistemleri sistemleri kullanılmayan bir bina da yaklaşık olarak 12 anten bulunmaktadır ve belkide daha fazlası. kar yağışında veya meydabna gelecek bir fırtınada bu 13 antenden yaklaşık 5 tanesinde arıza meyadana gelmesi yüksek bir ihtimal.

Böyle olması durumunda beş kişinin ortak uydu anten servisi firmasını ayrı ayrı çağırması yaklaşık 250 tl mal olmaktadır. ama sadece tek bir anten ile bütün binanın faydalanması durumunda ise sadece 50 tl verilerek anten tamiri yapıalcaktı. Bizler ortak anten önermekte ve mümkün olduğunca az maliyet ile televizyon izleme keyfini sizlere öneriyoruz.