Kullanmış olduğunuz kendinden uydulu televizyon markası ve kullanmış olduğunuz receiver uydu cihazının markasına göre değişkenlik gösteren sinyal yok yazısı genel olarak çanak anteni, lnb, uydu kablosu ve tuner çıkışında arızanın olduğu anlamını taşıyan bir çanak anten problemidir. Bu durum ile karşı karşıya kalmanız durumunda derhal haftanın her günü olmak üzere ''Tekno Uydu sistemleri Bilişim Teknolojileri'' Firmasından uydu servisi ve çanak anten ayarlaması için acil teknik servis isteyebilirsiniz. Detaylı Bilgi: 0538 034 24 04
Merkezi uydu sistemleri ortak çanak anten kullanan apartmanlar da bu tür sorunlar ile sık sık karşı karşıya kalabiliyoruz. Bu durum da Daire sahibi merkezi uydu sistemi ve çanak antenlere kesinlikle dokunmaması gerekmektedir. Merkezi uydu santralinin daire çıkışı da arızalanmış olabilir. Daireye gelen kablonun kopması, yırtılması, zedelenmesi, bir yerlerden su girmiş olması ihtimalide bulunmaktadır. Kullanmış olduğunuz uydu cihazınız arızalanmış olabilir. Gibi sorunlar daha çok uzatılabilir. Sizler hiç bir şeye dokunmadan uydu servisi departmanımızı aramanız yararınıza olacaktır. Bilmeden merkezi uydu santraline veya uydu cihazınıza müdahale etmeniz durumunda binanın komple çanak anten sisteminde büyük arızalara sebebiyet verebilmeniz mümkün.
Lnb ler en son 8 çıkışlı olarak üretilmektedir. Binanızda ortak olarak iki adet türksat çanak anten kurulması gerekmektedir. tek bir çanak anteni işinize yaramayabilir. Tek bir kablo boşta kalmaktadır. Ya iki çanak anten kurulup bir 8'li 1 de tekli lnb takılıp kurulum yapılacak ya da tek bir çanak anten ile merkezi uydu santrali kurulumu yapılacak.
Uydu kablosu Daha doğrusu Kablo grubu garanti kapsamı dışındadır. Yeni takıldığı vakit her hangi bir sorun varsa yenisi ile değiştirilir ve sorunsuz bir şekilde sizlere teslim edilir, Yalnız bir kaç gün veya bir gün sonra arızalanması sebebiyle Kablonun dış etkenlere doğal hava koşullarına maruz kalması sebebiyle malesef garanti kapsamı dışında olacaktır.
Firmamızca satılan receiver uydu cihazları 2 yıl ürünün kendi markası üzerinden garanti kapsamındadır. 2 yıl boyunca garanti belgesi veya ürünün kendi internet sitesinde yer alan iletişim bilgilerine ürünün arızalanması durumun da firma ile iletişime geçerek ürününüzü kargo firmaları ile gönderebilirsiniz.
Sağlam olduğuna inandığınız receiver uydu cihazlarının çalışmaması iki ayrı nedenden kaynaklanmaktadır. Birincisi Bir yerde merkezi uydu santrali vardır diğer bir yerde ise normal lnb'li çanak anten vardır. cihazınız da Diseqc kapalı konumundaysa çalışmaz. Bu konumu 1 veya A yapmanız gerekmektedir. İkinci seçenek ise uydu cihazınız LNB seçimi yapmaktadır. lnb değiştirmeniz gerekmektedir.
çanak anten ayarlarınızı kontrol etmeniz gerekmektedir. anten kablosu lnb ince ayarlanması çanak anten sorunları ve kendinden uydulu televizyon kullanıyorsanız televizyonunuz uydu alıcısı kullanıyorsanız receiver uydu cihazınızın Tuner çıkışı da bozulmuş olabilir. Çözümü için lütfen 0538 034 24 04 numaralı acil uydu servisi hattımızı arayınız.
Uydu kanallarınızın bir süre sonra kendiliğinden gitmesi Uydu kablo, lnb veya receiver uydu cihazınız bozulmuş anlamına gelmektedir.
televizyon kanal listenizde HD kanallar var fakat göstermiyorsa uydu alıcınız veya televizyonunuz hd kanalları desteklemediğini gösterir. bu durum hiç bir kanalın açılmaması ile verilen bilgidir. HD kanallardan bir tanesi bile açılıyorsa diğerleri açılmıyorsa anten ayarlamasından veya kanal listenizin güncel olmamasından kaynaklanmaktadır.
Sinyal yok sorunları çok geniş kapsamdır aslında. çanak antenden tutun da, televizyon kadar bütün parçaların bozulma ihtimali vardır. çanak anten bozulması, lnb bozulması, diseqt bozulması, uydu kablosu bozulması kopması içinden kopması, receiver uydu alıcısının fabrika ayarına dönmüş olması veya bpzulması, uydu kablosunun yerinden çıkmış olması gibi sorunlar ile karşı karşıyasınız demektir.
Evet en çok sorulan sorulardan biride paslı çanağın sinyal düşüklüğüne yol açıp açmamasıdır. çanağın yüzeyinin pürüzsüz olması sinyalin kaliteli iletileceğine işaretttir. paslı çanağın sinyali diğerlerine nazaran düşük kalmaktadır. özellikle yamuk yumuk ve kırık olması durumunda hd kanalların frekansları ayarlanmamaktadır. bu sbeeple çanağınızı değiştirmenizi tavsiye ederiz.
Uydu kablonuz kaliteli ve yeni ise, ayrıca 30 metreyi çekmeyecek uzunluktaysa 3 tane ek aparat bağlamak şartı ile sinyal düşüklüğü yaşamazsınız. aslında tek bir ekte bile sinyal düşer yalnız çanak anteniniz ayarlaması çok iyi yapıldıysa problem olmamaktadır.
uydu kabloları kablonun kalitesine göre değişen süre zarfından hemen sonra koruma plastiğin de çatlamalar olmasından dolayı su almaktadır. bununla iligli olarak cihazlarınız sıvı temasından etkilenerek garanti dışında kalacak arızalar vermesine sebep olmaktadırlar. sizlere önerimiz hiç beklemeden ve yeni cihaz bağlamadan önce mutlaka uydu servisi hizmeti veren bir firma tarafından kablonuzu değiştirin.
Bazı kanalların çekmemesi bir çok sebebe dayanmaktadır. Kablonuz yıpranmış içine su girmiş olabilir. çanak anten ayarınız bozulmuş olabilir. lnb ince ayarı bozulmuş ve lnb sağa sola dönmüş olabilir. lnb bozulmuş ya da uydu alıcınız receiver bozulmuş ayarlarında değişiklikler oluşmuş olabilir. istanbul avrupa yakası Bilgi için 0538 034 24 04